Deník Šíp Kafe iReceptář Cars Dům a zahrada TipCars Annonce Realcity

Už jste četli knihu Slušnost není slabost? Podělte se s námi o svůj názor

otestováno
Počet testerů
43
jak jste hodnotili
4,5
5
30x
4
13x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 11. 12. 2018
do 15. 5. 2019
Testování je v plném proudu
Máte zkušenost s tímto produktem? Zapojte se a vložte svou recenzi.

Knížka přináší odpovědi na různé otázky, např.:

Komu mám podat první ruku – svému nadřízenému, nebo jeho ženě?

Jak navzájem seznámit své hosty, aby se někdo neurazil?

Co si vzít na sebe při společenských setkáních?

 

Naše společnost hrubne, zdvořilost a laskavost se vytrácí neznámo kam, to je prostě fakt. Co bylo dříve nepřípustné, je dnes normální, nebo je dokonce bráno pozitivně - jako „cool“. Ani naši čelní představitelé, významné osobnosti, které by měly být příkladem, si mnohdy nejdou pro nadávky a sprostá slova daleko. A nejvíc iluzí asi ztratíme, když se podíváme na nějakou internetovou či facebookovou diskusi. Tolik vulgarity a urážek, které se pod rouškou anonymity na nás vyrojí, by dříve stačilo na několik trestních oznámení. „Je smutné, že tento příklad sledují naše děti. Nechceme moralizovat, ale rády bychom připomněly některé zásady, které mohou udělat náš život příjemnějším,“ říká Květoslava Santlerová, jedna z autorek knihy SLUŠNOST NENÍ SLABOST

 

Najdeme zde odpovědi na tyto otázky i mnoho dalších. V roli čtenářů si zopakujeme to, co bychom už měli znát, ale dozvíme se i různé zajímavosti ze světa společenského chování. Dodržování zmíněných pravidel nám bezpochyby usnadní vzájemné soužití. Naše chování ve společnosti je navíc jedním z významných prvků, které tvoří jak naši osobní image, tak image naší firmy.

Společenská pravidla se nám mohou v praxi pěkně zamo­tat, a být tak zdrojem řady trapných, ale i komických situací. A právě s nimi autorky v knize pracují. Vše s úsmě­vem popisují na situacích z běžného života, pracovního i společenského prostředí. Knihu podtrhují vtipné a originální ilustrace Denisy Proškové.  

„Zdvořilost a znalost společenských pravidel je předností. Věříme, že se nám podaří alespoň trochu přispět ke kultivaci vztahů mezi lidmi,“ dodávají závěrem autorky Květoslava Santlerová a Lucie Brothánková.
Hodnocení
43
avatar
Radka
Zajímavá kniha, jejíž obsah by měl patřit do školních učebnic. Z mého pohledu jsou v knize pouze základy slušného chování, bohužel se ve společnosti čím dál více setkáváme s neznalostí i samotných základů slušného chování. Líbí se mi, jak je kniha doplněna o skutečné zážitky autorky.
klad Doplnění knihy o skutečné zážitky autorky.
klad Překlepy v knize
avatar
Petra
Knížka Slušnost není slabost je velice příjemné čtení. Formou povídání si s vámi, vám naznačuje co ano, ve společnosti, a co je už jaksi "za čárou". Nejsou zde žádné demagogické názory, jsou zde pouze myšlenky k zamyšlení a velice lehká doporučení. S knihou se může ztotožnit jak intelektuál, tak i teenager, který začíná objevovat svět. Dávám za 1.
příloha příloha
klad Lehkost s jakou je psána.
klad Srozumitelnost pro veškeré spektrum populace
klad Nenašla jsem nic, možná jen, že to čtení tak rychle uteklo...
avatar
Lucie
Čtu hodně ráda a tuto knihu jsem si vzala od dědy. Musím říct, že mě tam dost věcí překvapilo. Kniha je psána jednoznačně a lehce se dá vše pochopit. Jsem ráda, že jsem si mohla knihu přečíst a doporučuji to i ostatním. Nikdy není pozdě se dozvědět něco víc nebo si osvěžit paměť. Opravdu sjem byla z některých rad převapená a kniha mě v mnoha ohledech i rozesmála.
klad cena
klad srozumitelná
klad žádné
avatar
Magdalena
Úžasná a inspirativní kniha pro každého, kdo chce trochu vypadat a působit na okolí dobře. Knihu doporučuji každému. Vypadat slušně nemusí být ani až tak drahé a chovat se slušně a vnímavě ke svému okolí je dost zásadní věc která navíc nic nestojí. Krásný a dárek, už vím milion lidí, kteří by tu knihu potřebovalo přečíst :))
klad použitelná
klad vtipná
klad praktická
klad vlastně vůbec nic mne nenapadá
avatar
Jitka
Kniha Slušnost není slabost je pro každého z nás. Psaná jasně, heslovitě a hlavně s vtipem. Slušnost se z naší společnostivytrácí, čož je velká škoda a přitom by měla být první a základní vlastností našeho života, kterou se učíme od malička v rodině a ve společnosti. Nikdy není na škodu začíst se znovu a znovu do této knihy a oživit si to co jsme možná zapomněli a nebo si nejsme jisti jak na to. Určitě doporučuji.
klad vtipná a zároveň poučná
klad hezky ilustrovaná
klad formát knihy
klad velká písmena špatně čitelná
avatar
Blanka
Kniha ,, Slušnost není slabost" je úžasným a vtipným pomocníkem ke vstupu do společenských událostí. Není nad to cítit se v takových případech jako,,ryba ve vodě ", prostě přirozeně se reprezentovat. Moc se mi líbí přehlednost knihy a shrnutí na konci každé kapitolky.
klad přehlednost knihy
klad vtipnost
klad nemám co vytknout
avatar
Martina
Kniha Slušnost není slabost-průvodce společenskými pravidly s nadsázkou, je napsána velmi zábavnou a poutavou formou. V bezmála sto stránkové publikaci autorky nastiňují základy etikety, pravidel slušného, společenského, distingovaného a taktního chování v různých životních situacích, při společenských událostech a návštěvách, v zaměstnání, ale i v běžném mezilidském kontaktu. V jednotlivých kapitolách doplněných o četné, krásně ztvárněné ilustrace, laděné do odstínů červené, bílé a černé rozebírají autorky témata a situace všedního dne od pozdravu, přes představení sebe i jiných lidí až po záležitosti, týkající se vhodného oblékání a chování při stolování nebo komu a při jakých příležitostech smíme nabídnout tykání. Kniha je dobrým průvodcem i v oblasti vhodného chování při cestování nebo v roli hosta i hostitele, rozebírá i časté společenské prohřešky a faux pas. S touto knihou se člověk opravdu ve světě etikety jen tak neztratí a ani ničeho nezalekne.
příloha
klad zábavná forma
klad stručná forma
klad hezké ilustrace černo-bílo-červené
klad důležitost a aktuálnést obsahu
klad přehledné členění kapitolek
klad trochu familiérní, ale nemusí to být na škodu
klad někdy až příliš stučné
klad někdy více kritické k mladší adolescentní generaci
avatar
Věra
Kniha Slušnost není slabost mne zaujala svým názvem a zvoleným tématem. V dnešní době je slušnosti méně a tato kniha by mohla slušnost zase vrátit zpět, kde byla dříve. Je velice pěkně zpracovaná a ty obrázky jsou naprosto fantastické. Na konci každé kapitoly (pravidla) oceňuji rámeček Co si budeme pamatovat. V knize jsem našla i nápovědu u některých pravidel, kde jsem si nebyla jistá - např. podání ruky, pozdravení. S dcerkou jsme se do knížky s chutí začetli a úplně nás pohltila. Za tuto knihu jsem moc ráda a určitě ji budeme s dcerkou do budoucna využívat.
příloha příloha
klad zpracování
klad téma
klad soupis - Co si budeme pamatovat
klad Na knize jsem nic špatného nenašla.
avatar
Šárka
Předně bych chtěla poděkovat, že vůbec jen díky iniciativě ženy sro se ke mně dokázala dostat tato kniha. V dnešní době mobilních telefonů a internetových profilů je podle mě těžké pro mnoho lidí osobní kontakt. Postupně se vytrácí jak znalost etikety,tak i opravdová osobní setkání. Tato kniha je krásným návodem a připomenutím, že i etiketa je vědou a uměním. A pokud budeme dodržovat alespoň pravidla slušnosti, pak je i z nás samotných lepší člověk. Mám knihy i od pana Špačka a tento titul si zasloužil místo v knihovně hned vedle tohoto guru.
klad jednoduchost a srozumitelnost podání
klad doprovodnost obrázkovými ilustracemi
klad proložení citáty známých/ i méně známých osobností
klad dobrá cena
klad zatím jsem nic nenašla
avatar
Marcela
Název knihy je opravdu výstižný. kniha neboli průvodce společenskými pravidly s nadsázkou se dobře čte. Má velmi hezké ilustrace a je vytištěna na křídovém papíru. Je opravdu příjemně oddechově napsána, doplněná o citáty. Knihu bych doporučila všem přečíst, ono na pravidla slušnosti mnoho lidí opomíná...což je velká škoda.
příloha
klad obálka
klad ilustrace
klad název knihy
klad přijemné počtení
klad žádné
avatar
Lenka
Kniha mne zaujala svou lehkostí a vtipem .Po přečtení prvních stránek jsem se od ní nemohla odtrhnout.Velmi poučná , zaujme všechny věkové kategorie.Je doplněna krásnými ilustracemi. Dnešní společnosti a hlavně nejvyšším představitelům ji doporučuji jako - povinnou četbu - . Děkuji za možnost testování této knihy.
klad TITULNÍ STRÁNKA
klad LEHKOST A SROZUMITELNOST
klad FORMˇAT KNIHY
avatar
Jarmila
Dovolím si použít slova, která se váží ke knize Slušnost není slabost .... "Co bylo dříve nepřípustné, je dnes normální, nebo je dokonce bráno pozitivně - jako „cool“. .... je mi smutno, že se v dnešní době slušnost tak nějak nebere a spíš se spousta lidí schovává za masku drsňáka / hlupáka/. Často vzpomínám na svoji babičku, která vyprávěla, v jaké době vyrůstala a slušnost se ještě v té době nosila.
klad Za mne 100 % spokojenost, snadné objednání, rychlost dodání, vřele doporučuji.Za mne na výbornou :-D
klad nic
avatar
Kateřina
Moderně zpracovaná knížka o etiketě, psaná uvolněným tónem. Text doplňují ručně kreslené obrázky, které svým zaměřením odpovídaji spíše ženskému publiku. Knížka má celkem 10 kapitol a necelých 100 stránek. Obsahuje možná pro mnohé řadu informací, co již člověk zná, ale nikdy neškodí si je zopakovat, zejména v tomto příjemném podání.
klad Forma zpracování
klad Obrázky
klad Měkká vazba
avatar
Kateřina
Líbí se mi forma zpracování knihy. Je vše zde přehledně popsáno a srozumitelně vysvětleno a popsáno přijatelnou formou. Dozvěděla jsem se díky ní plno nových věcí, které jsem nevěděla. Určitě bych knihu doporučila si přečíst svým známým i ostatním, který si chtějí oživit společenská pravidla nebo se dozvědět něco nového.
klad zpracování
klad vizuální stránka
klad přehlednost
klad nic
avatar
Katka
Tato kniha je velmi čtivým průvodcem pravidly slušného chování. Ta se vždy hodí, protože se občas stane, že se člověk dostane do situace, kdy neví, jak přesně by se měl zachovat. (Například při představování a podobně.) Rozhodně tedy mohu tuto knihu doporučit všem, kterým se zdají být jiné knihy o etiketě příliš složité.
klad čtivá forma
klad vysvětluje vše potřebé
klad zlepšuje orientaci ve společnosti
klad Nic jsem neobjevila
avatar
Iva
Kniha v atraktivním obalu a formátu, titulní stránka velmi zajímavá. Velmi čtivě a s humorem napsaná. Kapitoly tak akorát dlouhé, aby nenudily. Praktické informace pro běžný život se zajímavými ilustracemi vhodné pro každého i nečtenáře, jelikož není moc dlouhá.
klad obal a formát
klad vše se mi líbí
avatar
Denisa
Knihu jsem ziskala na setkani testerek a musim podotknout, ze je opravdu moc fajn. Psana zabavnou formou, coz je super, odlehcena, zajimava, moc pekne designove udelana. Za me velka spokojenost, cetla jsem ji jednim dechem. Doporucuji precist,stoji za to. Vse krasne podane.
klad Super knizka
klad Vse ok
avatar
Marie
Brožura SLUŠNOST NENÍ SLABOST se mi moc líbila. S jakou lehkostí a přímočarostí upřesňuje základy slušného chování. Doporučuji přečíst. Citát je opravdu výstižný "Nechceme moralizovat, ale rády bychom připomněly některé zásady, které mohou udělat náš život příjemnějším,“ říká Květoslava Santlerová
klad celé zpracování
klad bez záporů
avatar
Maru
Brožura SLUŠNOST NENÍ SLABOST se mi moc líbila. S jakou lehkostí a přímočarostí upřesňuje základy slušného chování. Doporučuji přečíst. Citát je opravdu výstižný "Nechceme moralizovat, ale rády bychom připomněly některé zásady, které mohou udělat náš život příjemnějším,“ říká Květoslava Santlerová
klad celé zpracování
klad bez záporů
avatar
Vladimíra
Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit vydařené akce "Setkání testerek" v karlínské pracovně, kde jsem získala knihu Slušnost není slabost.Tato kniha o tom, jak se chovat ve společnosti mně nesmírně nadchla a už cestou domů vlakem jsem ji asi do poloviny přímo hltavě přečetla. Je napsaná srozumitelně, zábavně a nepostrádá vtip. Líbí se mi na konci kapitoly shrnutí "Co si budeme pamatovat", citáty a výroky známých osobností. Také doplňujícími obrázky se kniha nestala "suchou" knihou o etiketě. Moc se mi líbí a jsem ráda, že ji mám a ostatním, kterým není slušnost lhostejná ji doporučuji.
klad - srozumitelnost
klad - zábavná forma
klad nic jsem neobjevila
avatar
Dana
Na trhu přibyla další knížka o laskavosti a zdvořilém chování s praktickými návody a radami pro běžný život a situace v něm. A takových není nikdy dost. Takže díky za ni... A kdybych dostala za úkol najít alespoň něco, co se mi na publikaci nelíbí? Přemýšlela jsem dlouho a nakonec našla... Je to formát. Jsem často na cestách a ráda si čtu ve vlaku nebo v autobuse. Tato knížka určitě není určena pro dámskou kabelku. Na druhou stranu ji ve své knihovně zcela jistě nepřehlédnete! :-) Doporučuji
klad přehlednost textu, jednoduchost hpracování i praktické a užitečné rady do života
klad tak trochu nepraktický formát, ale ten není na závadu obsahu!
avatar
Jana
Mám možnost testovat knihu Slušnost není slabost. Slušnost mezi námi a dobré chování, uctivost a možnost pozdravu je to co mi chybělo ve velkoměstě. Nyní bydlím na malé vesničce nedaleko města. Překvapilo mě setkání celé vesnice a všech našich nových sousedů na akci rozsvícení vánočního stromečku a zpívání koled. Zdravíme se všichni.
klad dobře napsané
klad hezké ilustrace
klad dobré rady
klad nic jsem nenašla
avatar
Milena
Do knihy jsem se zacetla uz na nadrazi nez mi jel vlak a u nekterych pasazi jsem se i pobavila.. napriklad u predstavovani pana Novaka :-) Bohuzel je pousta lidi kteri delaji chyby a ja nektere delam take. Kniha je pekne ilustovana skoro na kazde druhe strance. Tim je vni textu tak polovina a prectena je opravdu rychle doporucuji pro osvezeni nekterych veci ktere nas ucily uz babicky.
klad Obal
klad Iustrace
klad Zbavne pasaze
klad Nenapada me vytka
avatar
Jana
Děkuji za možnost přečíst si knihu Slušnost není slabost. Knihu jsem dostala na setkání testerek v pracovně v Litoměřicích. První dojem super kniha. Opakování je matkou moudrosti.Hezky se to čte. Snad i v hlavě něco zůstane a ve vhodném okamžiku si na to vzpomeneme.
klad čtivá kniha
klad zajímavé informace
klad nenašla jsem nic co by se mi nelíbilo
avatar
Jana
Kniha komentuje každodenní, i příležitostné situace a pravidla slušného, která je třeba v těchto situacích dodržovat. Ke každé situaci je uveden alespoň jeden příklad, který většinou pobaví. Na konci každé kapitoly je shrnutí nejpodstatnějších věcí, které bychom si měli pamatovat. Obrázky v knize jsou poutavé a většinou je u nich zajímavý citát od známé osobnosti. Člověk si osvojí základní pravidla slušného chování a ještě se zasměje. Kniha má kolem 100 stran, což je na tento žánr perfektní počet.
klad vtip
klad ilustrace
klad příklady ze života
klad žádné nejsou
avatar
Pavla
S knihou Slušnost není slabost jsem velmi spokojena, moc se mi líbí způsob , jakým je napsána, Je psaná srozumitelnou a příjemnou formou. Určitě jsem se dověděla i něco nového o etiketě. Knihu bych doporučila každému k přečtení i zamyšlení se nad svým chováním.
klad obsah knihy
avatar
Kvetoslava
Knihu Slušnost není slabost jsem obdržela na setkání testerek v Ostrave. Jsem za ni velmi vdečná. Kniha zajimavym zpusobem s prvky humoru predstavuje etiketu chování. Velmi mē zaujala, určite to neni kniha, kterou si prectu jen jednou.Doporučuji všem k prečtení, k motivaci k rade.
klad e
avatar
Vladimir a helena
Knihu mi dala precist sousedka a napred jsme ji jen prolistovali.. ma spoustu ilustraci a textu vni neni zas tak moc a cte se dobre. Je to poutave poucne a nektera pravidla slusneho chovani neni na skodu si ozivit. Naslajsem i veci ktere jsem nevedela ani po nich nikdy nepatrala. Stoji za to venovat ji chvilku casu.
klad Ilustrace
klad Poutavy text
avatar
Alexis
Děkuji moc za možnost testovat. Tuším, že řadu těch pravidel jsme se učili už na základní škole, ale když pro řadu věcí tehdy ještě člověk neměl využití, není divu, že to zapomněl stejně jak učivo o prvocích. Takže určitě se hodí mít takovou publikaci po ruce. Co bych osobně doplnila,by asi byly lekce společenského taktu, jsou takové drobnosti, kdy okolí na člověka kouká jak na blázna, i když ten, ke komu si člověk dovolí určité chování, to bere v klidu. Například že člověk nemá poučovat učitele nebo připomínat šéfovi, co ještě neudělal. Nevím, jestli je to jen otázkou vkusu, nebo se to fakt nemá.
příloha
klad Přehlednost
klad Grafická úprava
klad Způsob podání společenských pravidel
avatar
Jiřina
Knihu jsem dostala na setkání testerek a mohu říci, že jsem ji četla jedním dechem. Mnohé z testerek by si ji měli přečíst a zamyslet se nad svým chováním a uvědomit si, že některé věci nejsou samozřejmostí. Knihu jsem půjčila i v práci, tak snad zaujme i je.
klad Doporučuji
avatar
Veronika
Zabavnejsi formou se snazi ctenari priblizit, jak slusne vystupovat na verejnosti, ale spise v souvislosti s nejakou formou reprezentace at sve osoby ci spolecnosti, kterou zastupuje. Libi se mi vtipne citaty a priklady z praxe - ty me opravdu bavily cist...
příloha příloha
klad vtipne citaty
klad shrnuti na zaver kazde kapitoly
klad zabavna forma
klad priklady ze zivota
klad nehodi se uplne pro kazdeho
avatar
Diana
Úžasné počtení, stručné ale všeříkající. A za mě jsou perfektní i ilustrace, velmi trefné. Moc se mi líbí jazyk, kterým je kniha psána. Je opravdu čtivá a občasný uvolněný styl je ideální i pro zapojení celé rodiny. Mám ráda čtení a vedu k tomu i své známé a tuto knihu budu určitě doporučovat a už se těším, až ji půjčím mamince.
klad jazyk
klad ilustrace
klad tema
klad format
avatar
Hana
Zúčastnila jsem se setkání testerek ŽENY s.r.o. ve Žďáře nad Sázavou. Moc se mi líbila atmosféra celé akce. Dostaly jsme odpovědi na všechny naše otázky. Jako bonus jsme si odnesly knihu Slušnost není slabost. Hned jsem se do knihy začetla. Líbil se mi způsob napsání celé knihy, použité citáty a hlavně informace , které jsem se při čtení dozvěděla. Určitě bych knihu doporučila pro všechny lidičky.
klad zajímavé informace
klad napsané s humorem
klad krásné citáty
avatar
Bára
Děkuji za tuto knihu. Krásně přehledné informace, které jsou předávány nenucenou a vtipnou formou. Líbí se mi přímé zkušenosti autorky, u kterých se člověk zasměje, ale i divý, co se ve světě děje. Představování ve společnosti mi vždy dělalo trochu problém a teď už vím, že v předkrmu se chleba odlamuje :). Kniha je taková základní etika v několika bodech, které každému v jakémkoliv věku připomenou pravidla slušného chování. Doporučila bych každému, kdo si to chce zopakovat.
klad krátké kapitoly, ale vždy vše důležité
klad vtipná forma
klad základ pro všechny věkové kategorie
avatar
Radka
Knížka byla krásná již na první dotek. Už když jsem ji poprvé držela v ruce nenápadně jsem ji hladila. Už v té chvíli mi přišla výjimečná. Pak jsem ji přečetla asi za 3 hodiny. A to jsem nic nepřeskočila. Byla milá, poučná a když jsem spoustu věcí věděla v každé kapitole mě něčím překvapila.
klad grafická úprava
klad přehledná
klad srozumitelná
klad poučná
klad vhodný dárek
avatar
Jaroslava
Tak konečně jsem se k ní dostala! Včera večer jsem do ní lehce nakoukla a už jsem se neodtrhla. Označení "Průvodce společenskými pravidly s nadsázkou" skutečně vystihuje to, o co jejím autorkám určitě šlo. A to nevtíravým, nevnucujícím způsobem zapůsobit na lidi kolem nás. Myslím si, že by tuto knihu "skousli " i pubertální výrostci :) a nejen, že by v nich něco zůstalo, ale určitě by se u ní i bavili. Ilustrace s vtipnými a zároveň moudrými texty knihu nádherně doplňují.
klad vše
avatar
Renata
Jedinečný pomocník do každé rodiny. Novinky pro děti a oživení pozapomenutého pro rodiče. Srozumitelně a dokonale popsaná základní i hlubší pravidla společenského chování a pravidel. Můžeme svou poučeností a vědomostmi přispět k milejší, jemnější společnosti a hlavně jít příkladem svým dětem.
klad Nápad
avatar
Karolína
Co se týká vzhledu, tak knížka je pěkně, vtipně ilustrovaná, písmo tak akorát pro rychlé čtení. Formát knížky se špatně zařazuje do knihovny, ale je to o vkusu vydávajícího. Obsah knížky člověku připomene jak by se měla dnešní společnost chovat v různých situacích. Už na začátku jsem měla chuť hodnotit ostatní lidi, jestli se chovají, tak jak by měli. Ale neudělala jsem to, protože i v knížce je vlastně pravdivě popsáno, ať se zamyslíme především nad sebou. A připomeneme si situace, které by měly být samozřejmostí nebo zjistíme něco co neznáme.
klad ilustrace
klad čtivost obsahu
klad formát knížky
avatar
Petra
knihu Slušnost není slabost jsem přečetla za 2-3dny úplně celou. dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a osvěžila si ty, které už jsem znala. myslím si, že se jedná o kvalitní knihu a že by si jí mělo přečíst více lidí a proto ji jako putovní posílám kamarádce a ta jí po přečtění opět pošle dál :-)
příloha
klad optimální počet stran
klad lehce se čte
klad je zajímavá
klad nic
avatar
Veronika
Kniha je velmi zajímavá, hodně informací jsem si díky ní osvěžila. Bohužel v dnešní době zjisťuji, že tyto zásady slušného chování začínají být spíše výjimkou, než běžným standardem. Knihu by si dle mého názoru měl přečíst úplně každý. Je to takový malý souhrn, co by měl člověk znát, jak se chovat, obléci apod.
klad Jednotlivé kapitoly jsou stručné.
klad Není to nudná encyklopedie, ale čtivá kniha.
klad Jediné, co bych trošku vytkla jsou podnadpisy v uvozovkách, pro které se domnívám, že nebylo úplně dobře zvoleno písmo. V některých případech se podnadpis špatně luští.
avatar
Kamila
Kniha se zabývá velice důležitým tématem dnešní doby. Moje děti už chodí na Facebook, dcera navštěvuje víceleté gymnázium, kde se mluví jinak a pak se setká s dětmi, které rodiče nechají samotné, nezajímají se o ně. Takže něco jde ovlivnit a něco ne. Být slušný je velice důležité.
klad Zajímavé a důležité téma.
klad Nic.
avatar
Jita
knihu slušnost není slabost jsem si nejprve prolistovala a pak se začetla po různu do kapitol. Tzn.,že tuto brožovanou knihu jsem nečetla od začátku do konce,jak jsem zvyklá,ale vůbec nevadilo,když jsem kapitoly střídala. Dávám palec nahoru a všem doporučuji.
klad Velmi dobře napsané
klad nic
avatar
Martina
Kniha je moc prima, zaujala me na prvni pohled a moc se mi libi ilustrace Denisy Proškové. Musela jsem si nektere citaty dat na facebook, jak me nadchly, i kdyz je znam, ale ve spojeni s temito obrazky je to zase jine.. Knih o chovani a etikete je sice na trhu rada, ale tato kniha je zase podana trochu v jine forme a ilustrace vse krasne podtrhuji...ano, je pravda, ze upozornovat na to, jak se ma clovek chovat, je stale na programu dne, u deti, i u dospelych...plati i v tomto pripade ono zname...ucit se, ucit se, ucit se...knihu jednoznacne doporucuju, i jako darek...klidne treba pro teenagery, pro ty vhodna uz kvuli obrazkum, mozna i do skol.
klad Skvele obrazky
2019 © Testuj.to s.r.o.
Poslední verze [2097] - 16. 7. 2019 01:25:04