Vybrané testerky vyzkoušely zdravější a ekologičtější variantu menstruačních vložek z biobavlny značky Bamboolik. Jak byly spokojené?

image
otestováno
Počet recenzí
10
jak jste hodnotili
5
9x
4
3
1x
2
1
doporučuje
90 %
Testováno v období
od 16. 4. 2020
do 21. 6. 2020


Látkové menstruační vložky z biobavlny se suchým zipem

Každá  průměrná žena vyprodukuje za svůj plodný život cca 150 kg obtížně rozložitelného odpadu v podobě jednorázových vložek. Chcete s tím také něco udělat?

Přinášíme vám látkové vložky, které jsou vyrobeny z bio bavlny. Takže jsou mnohem prodyšnější než ty jednorázové. Velmi je tedy doporučujeme těm ženám, které trpí na gynekologické záněty a podobné nepříjemnosti.

Jsou tenoučké a přesto dostatečně savé, mají skvěle padnoucí střih. Nejsou vyrobeny z jednoho kusu, ale křidélka jsou na nich našitá a olemovaná. Takže nic nestéká mimo vložku. Vložky se nikam neposouvají, drží přesně, tam kde mají.

Navíc mají certifikaci GOTS – což je nejvyšší meta pro zpracovatele bavlny, jak z hlediska výroby tak ekologie.

Více informací o produktu najdete TADY.


Hodnocení
10
avatar
Kateřina
Látkové vložky už nějakou dobu používám, tudíž jsem si nemusela zvykat na nic nového. U těchto vložek mě potěšilo, že mají GOTS certifikát, materiál je příjemný, trošku mě ale zklamalo, že spodní vrstva je z polyesteru. Při nošení mi potom nevadilo ani to, vyvážilo se to tím, jak byla dotyková vrstva příjemná (respektive občas mi některé nejsou pohodlné, tady jsem ten problém neměla). Vložky jsou docela dlouhé, což se na první dny MS hodí a navíc jsou i savé. Opravdu jsou ušité i tak, že nikde necestují, což je u látkových vložek často problém. Někomu by mohlo vadit, že nemají žádné vzory a obrázky, ale mě osobně to je úplně jedno.
klad ekologické
klad GOTS certifikát
klad vydrží i při silnější MS
klad neposouvají se
klad spodní materiál z polyesteru
avatar
Nikol
Látkové vložky jsem používala poprvé v životě a opravdu mě nadchly. Nejen že jsou ekologické, ale také pohodlné, dobře se nosí, nikde netlačí, jsou lehké.
klad Znovu použitelné
klad Padnou dobře
klad Příjemné
klad Nic
avatar
Kateřina
Už při osahávání menstruační vložky se mi zdálo, že si na ni budu muset zvyknout. Používám menstruační kalíšek takže už jsem si odvykla mít více vrstev mezi nohama. Tudíž to pro mě ze začátku byl opravdu šok. Tak jsme si na sebe zvykaly. Kdo je zvyklý na vložky, tak určitě tyto vložky ocení. Savost, bez zápachu....A musím říct, že je pro mě skvělou alternativnou pak už ve slabší dny menstruace, ke konci...kdy mi naopak menstruační kalíšek začíná vadit...
klad opravdu se nikam nehrne, drží tam kde má
klad nezapáchá (to mě velice překvapilo)
klad saje
klad ideální pojistka k používání menstr. kalíšku při velmi silné menstruaci
klad znovupoužití
klad pohodlnost - silná vložka (musela jsem si zvyknout, že tam prostě je)
klad byla vidět přes oblečení
avatar
Monika
Byla jsem vybrána na testování menstruačních vložek z biobavlny, na suchý zip, dorazily ale se zapínáním na druk. Měla jsem mírně obavu, že druk bude tlačit či jinak působit nepohodlí, ale nestalo se tak :-) Vložka byla již na omak příjemná, na těle také. Cítila jsem se pohodlně. I když není vespod nalepovací pásek, tak vložka držela na místě. Tvar mi vyhovoval a během nošení se vložka nijak nedeformovala. Savá byla dostatečně (používala jsem při menstruačním kalíšku se kterým se teprve učím). Doporučuji k vložkám přikoupit i pytlík na použití během praní, ten bych uvítala.
klad příjemné na omak
klad příjemné a pohodlné během nošení
klad savé a prodyšné
klad drží na místě
klad nenašla jsem
příloha
avatar
Radka
Přiznám se, že látkové vložky mě z prvu odrazovaly. Po doporučení kamarádky, jsem se rozhodla je také zkusit. Vložka opravdu dobře saje. Při jejím nošení jste jako v bavlnce, nikde Vás nic nedře, netlačí a ani se nehne.
klad měkkost materiálu
klad savost materiálu
klad méně pohodlné uskladnění, špinavých vložek
avatar
Vendula
Z výrobku jsem nadšená. Materiál je moc příjemný. Vložky sedí na místě a nijak se během dne nepohybují. Savost je optimální, neměla jsem žádný problém. Také oceňuji délku vložky. Určitě bych si dokoupila ještě nějaké, doporučuji všem.
klad savost
klad drží na místě
klad délka
klad -
avatar
Jaroslava
S touto látkovou menstruační vložkou jsem spokojená. Materiál je příjemný na tělo, dobře saje i drží na místě aniž by patentek byl cítit nebo nějak zavazel. I vyyprat šlo bez problémů. Doporučuji vyzkoušet.
klad ekologický rozměr
klad splní účel obdobně jako jednorázové vložky
klad doručení trvalo déle
avatar
Alena
Látkové menstruační vložky z biobavlny, mě mile překvapily, dobře držely na kalhotkách, za pomoci patentek, byly přijemné na těle, nepotila jsem se v nich, savost výborná i v nejsilnějších dnech, pratelnost dostupná, jen bych potřebovala ještě jedno balení aspon, ale budu nejvíce využívat asi na špinění, při slabší menses. Délka a šírka mi vyhovovala, doporučuji.
klad praktické zapínání
klad nic
příloha
avatar
HANA
Produkt jsem vyzkoušela ráda. Povrch je příjemný na dotek a velkým plusem je to, že jsou z biobavlny. Mám problémy s pravidelnými záněty, tak jsem zvědavá na dlouhodobé používání. 3ks v testovací sadě určitě doplním o více kusů, zejména nočních. Uchycují se pomocí patentky a nestalo se mi, že by se posouvala. Skvělý výrobek, ráda ho doporučím.
klad příjemný povrch
klad drží na místě jak mají
klad cena je vyšší
příloha
avatar
Dagmar
Nejvíce ma nadchla měkkost vložek.Jsou velmi hebké, kakže se dobře nošía při nošení je skoro necítím. Jsou velmi pohodlné..Také mě velmi mile překvapila savost, což je u mnohých vložek velký problém a nedostatek. Líbí se mi že drží na místě, po celou dobu nošení. Za mě velká spokojenost.
klad měkost a hebkost materiálu
klad vysoká savost
klad nic
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel