Otestovali jste se svými dětmi kuchařku Vaříme s dětmi pro děti. Přečtěte si recenze testerek, jak jsou s kuchařkou spokojené

image
otestováno
Počet recenzí
10
jak jste hodnotili
5
7x
4
2x
3
1x
2
1
doporučuje
90 %
Testováno v období
od 7. 4. 2020
do 10. 5. 2020


Vaříme s dětmi pro děti

Pro maminky a děti od 3 do 10 let

Tato kuchařka je skvělou inspirací pro všechny maminky, které rády vaří svým dětem originální, chutná a zdravá jídla, a také pro všechny ty, které rády tráví čas s dětmi v kuchyni a krůček po krůčku je učí, jak zacházet s vařečkou a dalším náčiním.

Petra Novotná, grafička, fotografka, ale hlavně máma, připravila společně se svými malými dětmi kuchařku plnou krásných jídel, která budou chutnat dětem i vám. Takových jídel, na nichž děti projeví svou kreativitu a další dovednosti. Petra chce maminkám ukázat, že není třeba být přehnaně ve stresu z toho, co děti dostávají na stůl, naopak! I v kuchyni je třeba si to s těmi nejmenším i patřičně užít!

Kniha je psaná jak pro maminky, tak pro děti. Tučně jsou vyznačeny postupy pro malé kuchaře, klasickým písmem pak pokyny pro velké kuchařky. Naučte své děti při vaření rozpoznávat nejrůznější suroviny i jejich vlastnosti, naučte je zapínat i vypínat troubu,
opatrně krájet ovoce i zeleninu do salátu, míchat, válet a hlavně se z dobrého jídla těšit!


Více informací o kuchařce najdete TADY.

Hodnocení
10
avatar
Michaela
Kniha mě a dcerku velmi nadchla. Obohatila nás o spousty skvělých receptů které spolu můžeme uvařit, líbí se nám jak je popsaná co mají dělat děti a co maminky, obsahuje mnoho krásných ilustrací a tipů. Z knihy jsme si vybrali 2 recepty: Tortillu s kuřecím masem, mangem a polníčkem (dcerka dělala skoro vše sama, kromě krájení a pečení masa na pánvi, byli výborné a příště prý lépe zabalené (utáhnuté), 2. recept si dcerka vybrala čokoládovou zmrzku, byl to velmi lehký recept zato ale vynikající výsledek. Už máme vybrano i další recepty. Kniha je moc povedená a doporučuji ji určitě všem maminkám kteří si svými dětmi chtěji uvařit nějakou mňamku, ale neví k čemu všemu dítko pustit. :)
klad Vynikající lehké recepty
klad Krásné ilustrace
klad Rozdělení do kategorií
klad nic
příloha příloha
avatar
Kateřina
Kniha Vaříme s dětmi pro děti mě nadchla jak po obsahové, tak po vizuální stránce. Recepty jsou jednoduché a jsou doprovázený názornými fotografiemi, takže se mohou zapojit i ty nejmenší děti. To vše dopln'ují dětské obrázky a informace o jednotlivých pochutinách. Vše je překrásně nafoceno a zpracováno. Zatím jsme vyzkoušeli 4 recepty a největší úspěch u nás měly hamburgery s ricottou a cupcaky s tvarohovým krémem. Určitě tuto kuchařku doporučím i všem svým známým a před její autorkou hluboce smekám, jak vše krásně sepsala a sama nafotila. Zkrátka radost pohledět :).
klad chutné recepty
klad moderní, líbivé grafické zpracování
klad nádherné fotografie hotových jídel
klad v receptech jsou zvrazněny věcí, se kterými mohou pomoci děti
klad dopln'kové informace o jednotlivých surovinách
klad zdravé recepty
klad žádné nevýhody jsem nenašla
avatar
Eliška
Z knihy Vaříme s dětmi pro děti od Petry Novotné jsme s dětmi nadšení. Hned, jak jsme ji dostali, pustili jsme se do vaření. První byla, jak jinak, zmrzlina a hned potom loupáčky. Obojí jsme podle receptu hravě zvláli.
klad Kvalita papíru
klad Názornost
klad Hezké fotografie
klad Výběr receptů
klad Nic mne nenapadá
avatar
Monika
Knížka je naprosto super! Z mé dcerky se stala veliká pomocnice, každý den jsme si vzaly kuchařku a vytvářely v kuchyni dobroty. Moc doporučuji, děti se skvěle zabaví a zároveň se naučí poznávat různé potraviny
klad Zpracování
klad Nic
avatar
Jana
Po vybalení knihy, dcerka s nadšením listovala, recepty vypadaly úžasně. Jako první vybrala samozřejmě brambůrky pečené v troubě, postupovaly jsme přesně podle receptu, výsledek byl ale katastrofální, brambůrky nacucané olejem nedopečené. Pekly jsme je tedy dále, ale bylo to fiasko, děti je nechtěly a ani se jim nedivím. Po tomto neúspěchu jsme se nenechaly odradit a zkusily něco lehčího - Mojito pro děti, to bylo ok. Ale recept jsem znala už předtím, takže nic nového. Další dcerka vybrala Citronovou limonádu, ta je taky moc dobrá. Knížka je jinak moc povedená, líbila se nám hlavně spolupráce dětí při vaření. Teď se chystáme na Tortilu...
klad prvotní nadšení dcerky
klad kvalita provedení knihy
klad nevydařené vaření
klad recepty ze surovin, které nemáme
avatar
Irena
Kniha Vaříme s dětmi pro děti je opravdu moc hezky napsaná. Dle písma děti sami poznají co zvládnou sami a s čím musí pomoci maminka.Některé recepty jsou opravdu jednoduché , jiné trochu složitější. Doporučila bych maminkám kterým nevadí v kuchyni při vaření menší nepořádek. Zkusily jsme Lodičky z brambor (bez kukuřice) a Pečená kuřecí stehýnka -vynikající.Těšíme se až vyrostou bylinky na zahradě a uděláme si Mojito a na svoji narozeninovou oslavu si dcera také sama připraví Pirátský dort.
klad krásně popsané postupy
klad pěkné fotky a dětské ilustrace
klad ----
avatar
Petra
Recepty jsou popsané jednoduše,ale zároveň podrobně a navíc doplněné fotkami.Některé zdravé suroviny se asi úplně běžně v každé domácnosti nenachází,ale samozřejmě se najde spousta receptů,které se dají udělat bez přípravy.S originálními ingrediencemi by bylo konkrétně pro nás vaření příliš drahé,takže jsme např. celozrn. špagety vyměnili za obyčejné a také bylo jídlo výborné.Potěšila a zaujala ovocná pitíčka.Chválím takové ty vychytávky na skladování pečiva nebo informace ke každému receptu,proč se to jmenuje tak,nebo odkud pochází atd. Vyzkoušeli jsme více receptů,ale největší úspěch měli asi brambůrky.Oceňuji,že některé recepty se dají použít i jako normální jídlo na oběd pro celou rodinu.Mě kniha rozšířila obzory.Přinesla nám všem zábavu, inspiraci i poučení a vyplnila volný čas.Doporučila bych jí všem maminkám i tatínkům.Myslím,že každý si v knize najde ten svůj oblíbený nebo několik oblíbených receptů,ke kterým se bude rád vracet.Děti vaření moc bavilo a to je nejdůležitější!
klad celkové zpracování
klad přehledná
klad jednoduché recepty
klad chutné, zdravé suroviny
klad super na zabavení dětí
klad inspirace i poučení
klad vůbec nic, je super
avatar
Marina
Moc krásně popsaná kuchařka, příjemné stránky na dotek, krásně vysvětleno co má dělat maminka a co mohou dělat děti. Recepty zvládnutelné, najdou se mezi nimi i rychlovky, což je jedině dobře a aspoň máme doma inspiraci, děti se zabaví
klad krásně popsaná
klad dobré recepty
klad děti se zabaví
klad -
avatar
Petra
Kniha obohatila naše vaření s dětmi. Určitě knihu doporučuji všem maminkám, které dávají možnost dětem, aby se zapojily do vaření. Kniha je plná skvělých receptů. Vyzkoušeli jsme domácí müsli tyčinky, které si děti hned oblíbily. Zkusili jsme také rajčatový salát s opečeným chlebem, a i ten moc chutnal.
klad spousta receptů
klad přehlednost
klad fotografie
klad nic
avatar
Kateřina
Kniha mě moc zaujala. Kuchařku, která popisuje i postup, který zvládnou malé děti, jsme zatím doma neměli. Dětem se také hned zalíbila. Oblíbily si krásné dětské ilustrace. Zatím jsme zkusily jen "rychlovku" - ředkvičkovou pomazánku, která dětem chutnala. Určitě ale zkusíme i něco složitějšího. Doporučila bych tuto knihu všem rodičům, kteří chtějí děti zapojit více do vaření a neví, jak na to. U nás děti zatím jen pomáhaly sypat ingredience při pečení, s touto knihou toho vyzkoušíme určitě mnohem víc a budu se méně bát je zapojit. :-)
klad krásné ilustrace
klad jednoduché návody
klad zajímavé a zdravé recepty
klad postup zvlášť pro děti
klad nemám nic negativního