Jak dopadlo testování plochého rotačního mopu Vileda Spin and Clean, který odstraní až 99 % bakterií jen za pomocí vody?

image
otestováno
Počet recenzí
38
jak jste hodnotili
5
28x
4
9x
3
1x
2
1
doporučuje
97 %
Testováno v období
od 22. 2. 2021
do 14. 3. 2021

Vileda Spin and Clean mop     Vileda

Plochý rotační mop s kulatou mycí hlavicí, kbelíkem s unikátním systémem mytí, zbavení mopu nečistot a následného ždímání.

 • Naplňte kbelík vodou a malým množstvím vašeho běžného čisticího prostředku po rysku.
 • Pomalým stlačením mopu na trn uprostřed kbelíku se hlavice roztočí a je zespodu omývána vodou, drhnuta rotačním válečkem a zbavována nečistot.
 • Přechodem na vyšší intenzitu stlačování mopu na trn uprostřed kbelíku dosáhnete efektivního vyždímání mopu.
 • Část mycí hlavice je možné ohnout do pravého úhlu k podlaze pro možnost mytí soklů, schodů apod.
 • Náhradu je možné zakoupit samostatně – Vileda Spin & Clean náhrada.
 • Kompaktní rozměry kbelíku – pouze 17,5 cm výška a průměr 33 cm – nezabere při skladování žádné místo.
 • Rozměr hlavice: průměr kulatého návleku je 27cm.
 • Objem kbelíku: max. 4,5l vody
 • Délka samotné tyče 128 cm, délka tyče s hlavicí 140 cm.
 • Mop je vhodný pro všechny typy tvrdých podlah.          
 • Odstraní více než 99 % bakterií jen za pomoci vody. Tenká mikrovlákna fyzicky perfektně přilnou k povrchu podlahy, kde zachytí nečistoty a více než 99 % bakterií a odstraní je pryč bez nutnosti použití chemikálií. Výzkum proveden nezávislým a akreditovaným institutem pro mikrobiologii a imunologii.
 • Složení mycího návleku: 96 % polyester, 4 % polypropylen.


Více informací o produktu najdete TADY.

Hodnocení
38
avatar
Veronika
Mop Vileda Spin and Clean me prekvapil uz pri dodani v tak male krabici,ze jsem pochybovala,jestli uvnitr opravdu je☺️ Je tedy velice skladny, maly kbelik na vodu,ale plne dostacujici.Ocenuji usporu vody a saponatu,ktery neni ani nutne pouzit a presto vytre dobre diky specialnimu navleku. Tyc je dostatecne dlouha,nemusim se hrbit a vsude se dostane. Na kbeliku je vyznacena ryska na maximalni objem vody a taky sikovna vylevka pro vyliti spinave vody po uklidu. Zajimavy je i system machani,kdy se pomoci gumoveho valecku pekne odstrani vsechny necistoty a hlavne vlasy a chlupy z domacich mazlicku. S mopem jsem spokojena,jedine bych mozna uvitala vetsi vytiraci hlavici pro rychlejsi vytreni. Taky byl trosku problem zvyknout si na netypicky kulaty tvar,ikdyz z jedne strany hlavice je moznost zalomeni pro vytreni rohu a list.
klad Dlouha tyc
klad Skladny
klad Vylevka na kbeliku
klad Gumovy kartacek k odstraneni necistot
klad Funguje i bez saponatu
klad Kulaty tvar
klad Mensi vytiraci hlavice
příloha
avatar
Lucie
Tento produkt mě velice zaujal, jak vzhledově, tak i svou funkčností a mohu jen doporučit. Už při vybalování mě potěšila kovová tyč na mop. Vždy jsem měla plastovou a ty se po chvíli začnou ohýbat. Vytírání je rychlé a snadné, s mopem se snadno manipuluje. Hadr na mop jde po použití sundat a lze dát do pračky. Celý mop je velmi skladný, nezabere moc místa.
klad Kovová tyč
klad Lehká manipulace
klad Snadná údržba
klad Žádné mínusy jsem zatím nezjistila
avatar
Marcela
Z mopu Spin and Clean od Viledy jsem nadšená. Díky menšímu kyblíku (oproti ostatním druhům mopů) je skladný, což je pro mě velké plus. Manipulace s mopem je snadná a úklid s ním zvládnete jedna dvě. Líbí se mi rotační váleček, který hezky opláchne a vyčistí návlek - odstraní z něj nečistoty a dokonce i zvířecí chlupy. Oceňuji také ohyb mopu pro vytírání těžko přístupných rohů místnosti a výlevku pro snadné vyprázdnění kyblíku. Tento mop vřele doporučuji pro běžný úklid domácnosti.
klad malý a skladný
klad snadná manipulace
klad jednoduchá údržba
klad dostane se i na hůře dostupná místa, díky hlavici, která umožňuje pohyb 360°
klad výlevka pro snadné vyprázdnění kyblíku
klad váleček krásně vyčistí návlek a odstraní nečistoty i chlupy :-)
klad nic jsem neshledala
příloha příloha
avatar
Martina
Stylový mop Vileda Spin and clean je především vyroben z kvalitního materiálu, tudíž s jistotou nepochybuji o jeho životnosti. Přímo stírací plocha má savý a přizpůsobivý povrch, který nezanechává nečistoty a opravdu i dlaždicový povrch je řádně setřen. Vychytávkou je ohybatelný kotouč, proto se nemusíte bát, že byste se nedostali do rohů místnosti. Naopak setřete i lišty podél zdi. A jeho dokonalé využití najdete při stírání vertikální plochy schodů. Další plus je zubatý rotující váleček, který očišťuje mop od vlasů a chuchvalců prachu při jeho ždímání formou jeho otáčení. Stejně tak je válečkem vyřešeno ždímání mopu. Lehce se ovládá a příjemně je řešen i design, který usnadní především jeho uskladnění a nehyzdí domácnost.
klad Design
klad Kvalita
klad Ohybatelný mop
klad Příjemná manipulace
klad Čistící váleček na mop
klad Ničí až 99% bakterií - ověřeno vědeckým výzkumem
klad Vyždímání mopu vyžaduje grif
klad Malý objem vody v kýbli - častá výměna vody, pokud stíráte větší plochu
příloha příloha příloha
avatar
Leona
Na první pohled mě zaujala velikost mopu. Přišel v poměrně malé krabici a ani po složení nezabere příliš místa. Je lehký, dobře se drží a snadno se s nim manipuluje. Máchání je velmi snadné a díky rotační rukojeti rychlé a efektivní. Jedinou nevýhodu vidím v tvaru, jedna strana kruhu lze sice sklopit pro vytírání např. rohů, ale při tom se zvedne i mokrá část, která se pak otírá o zeď.
klad Skladnost
klad Váha
klad Manipulace
klad Tvar
příloha
avatar
Jana
Mop Vileda Spin and Clean je poměrně jednoduchý, ale účinný pomocník při úklidu. Jednoduchá montáž je prvním kladem. Dalším je jednoduché použití. Jednoduchá manipulace začíná po naplnění kbelíku namočením mopu a jeho vyždímáním jen díky změně frekvence roztočení držadla. Vytírání je velmi jednoduché, na podlaze nezůstává zbytečně moc vody a přesto špína mizí. Použití mopu nevyžaduje výraznou fyzickou námahu, je snadné a účinné. Vylití použité vody je geniálně vyřešeno použitím vylévacího otvoru v obrubě kbelíku, díky němuž nedochází k rozlévání vody mimo prostor k tomu určený. Mycí návlek se díky suchému zipu snadno snímá i nandává. Lze ho jednoduše vyprat podle přiloženého návodu. Mop je kompaktní a tak při uložení nezabere mnoho místa. Mohu ho jen doporučit.
klad kompaktní rozměry
klad jednoduché použití
klad účinné
klad urychluje úklid
klad zatím nic
avatar
Jana
Byla jsem moc překvapaná jak lehce se s mopem Vileda Spin and Clean manipuluje a jak dobře umyl celý náš dům. Ze ždímání jsem měla strach, ale šlo to tak lehce, že nakonec mop vyzkoušela celá rodina. Dcera si ho dokonce přeje dostat na blížící se narozeniny. A sestra mi tento mop málem odvezla, protože rychlost s jakou byl vyždímaný a navíc jak kvalitně se jí moc líbilo. Také mne nadchlo, že se dal lehce v koupelně do koupelnové skříňky uskladnit, protože není moc vysoký, což mi vyhovuje. A jako nejlepší na mopu oceňuji to, že ho lze prát na 60 stupňů, protože pak budou všechny bakterie pryč. Celkově mne mop nadchl a už vím co koupím celé rodině k narozeninám...tedy asi jen ženské části rodiny...a muži si mop od žen jistě rádi půjčí, protože můj syn i manžel byli z mopu také nadšení.
klad možnost ohnutí mycí hlavice do pravého úhlu
klad výborně vyždímání hlavice
klad zbavení nečist na mycí hlavici díky rotačnímuválečkum
klad skladnost kbelíku
klad délka samotné tyče je dost dlouhá i pro mého syna čahouna (196 cm)
klad lehkost ždímání nadchla celou rodinu
klad nenašla jsem žádné zápory
příloha
avatar
Jaroslava
Moc děkuji, za možnost testování Mopu VILEDA SPIN AND CLEAN. Po dlouhé době jsme z něčeho nadšeni. Mop je skladný, nezabere moc místa, první dojem byl sice divný. Tak malý kbelíček, nějak mi nešlo do hlavy jeho fungování. Teď jsem, ale opravdu spokojená. No teda vlastně napůl, protože mi ho z větší části zabavil manžel. ?Konečně se zbavil hadru a nemůže si mop také vynachválit.. I schodiště se s ohebným držákem vytírá super. Hlavně není všude voda a mokro, protože super mechanismus mopíka dobře a rychle vyždímá a já si už nemusím máchat ruce. Během chvíle máme doma vytřeno. Ušetříme teď plno času a podlaha je opravdu čistá. Vzhledem k velikosti se hodí do malého bytu, ale uklidí i náš velký dům.?Vileda prostě stále boduje a my můžeme tenhle uklízecí zázrak jen doporučit. ?❤️
klad Velikost
klad Rychlost úklidu
klad Kvalita úklidu
klad Lehkost úklidu
klad Teď se o něj hádáme. ?
avatar
Andrea
Když krabice s mopem dorazila, dost jsem se zasekla nad její velikostí. Asi zapomněli na samotnou nádobu? A přesto ne. Se sestavením mopu jsem si snadno poradila a nádoba byla součástí balení. Je super, že se při vytírání šetří na množství vody. S mopem se snadno manipuluje a dostane se i do těžko dostupných míst. Údržba je velice snadná. Jedinou nevýhodu spatřuji v samotní tyči - při přitlačení se prohýbá.
klad snadnost složení
klad úspornost
klad tyč
avatar
Šárka
Mop Vileda spin & Clean je pomocník, kterého doma ocení opravdu každý. Je lehký, skladný a jednoduše se sním manipuluje. Oceňuji především ohebnou hlavu mopu, protože se velmi snadno vytírá prostor i zdí a rohy pokojů. Je nenáročný, stačí jen zatlačit na pohyblivou část rukojeti a mop se za pár vteřin sám vyčistí a vyždímá díky rotační hlavici napevno umístěné v kbelíku. Nejdřív jsem si nebyla jistá, jestli dokáže takto malý váleček vyčistit mop od různých chuchvalců a tak, ale opravdu překonal mé doměnky. Také jsem si nejdříve říkala, jestli kbelík není příliš malý na to, aby se z něj voda nevylila, když budu odjímat mop od "cvočku" uprostřed kbelíku. Po vyzkoušení mé obavy o vylití vody odezněly, protože tíha vody stačí k tomu, aby se kbelík nepřevrhl. Vytírání je daleko snazší, nemusím si zmáčet ruce a je příjemné vytírat s tímto vychytaným mopem. Myslím, že s tímto mopem dokáže vytírat opravdu každý. Od dětí, přes muže až po babičky. Podle mě poměrně dost muziky za přiměřený peníz.
klad Provedení
klad Materiál
klad Manipulace
klad Rychlost úklidu
klad Nezašpiněné ruce
klad Ohebná hlava mopu pro vytírání prostoru u zdí a rohů pokoje
klad Váha
klad Skladnost
klad Velikost
klad Čistící a ždímací rotační válec
klad Ždímání
klad Cena
klad Balení by mohlo obsahovat 2 hadry na mop
příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Štěpánka
Rotační mop Vileda Spin and Clean mě překvapil a musím říct, že dost příjemně. V celém novém bytě mám plovoucí podlahu, takže to byla radost vytírat. Na úvod jsem se však musela s novým pomocníkem seznámit, chvíli mi trvalo, než jsem pochopila systém "bílá ploška nahoru nebo dolů", velmi mi pomohly obrázky na krabici, návod mi k tomu nějak nestačil. Tady si myslím, že by mohlo být na netu nějaké instruktážní video, z tohoto důvodu bych asi tuto novinku rozhodně nedoporučila třeba své babičce. A teď k těm kladům... po pochopení už snadná manipulace, mop rychle a kvalitně odvádí svou práci, velmi dobře ždímá, oceňuji velikost a tvar kyblíku , super je pratelný potah z příjemného materiálu, velmi oceňuji možnost čištění bočních lišt u podlahy, to je na jedničku s hvězdou, u starého mopu vždycky na kolena a jelo se ručně, velké plus je velmi dobře ohebná mycí hlavice (díky tomu se mop dostane opravdu všude), jednoduše se složí a nezabere moc místa, takže za mě jednoznačně ano, chválím.
klad po pochopení jednoduchá manipulace
klad pratelnost návleku na mop
klad kompaktní rozměry, dobrá skladnost
klad možnost mytí i bočních lišt díky ohnutí hlavice
klad kvalitní vyždímání
klad příjemný potah mopu
klad jednoduché ovládání tyčky pomocí jedné ruky
klad doplnit instruktážní video
příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Jarmila
Překvapilo mě, jaký je rotační mop Vileda šikovný malý pomocník. Kartáček na dně nádoby funguje skvěle, opravdu není potřeba více vody, než je vyznačená ryska. Za návlekem na hlavici mopu nezůstávají žádné šmouhy. Tyč k hlavici je dostatečně dlouhá. A ocenila jsem i vylévací otvor v lemu nádobky.
klad kartáček v nádobě
klad vlákna na hlavici
klad vylévací otvor
klad rukojeť
klad kolečka na nádobě
avatar
Denisa
Tento mop mě opravdu moc překvapil .Nejvice se mi líbí,jak je kbelík malý a lehký .Staci maličko vody a přesto vytre úplně dokonale..Je tam super ta rotace,která zbaví mycí hlavici všech nečistot. Super je,že jde hlavice z jedné strany sklopit a tím pádem vytrete i všechny rohy. Stírací návlek je pratelný,což je super.Za mě obrovská spokojenost..
klad Design
klad Jednoduchost
klad Nízká váha s vodou
klad Skladnost
klad Jednoduchá manipulace
klad Pratelny potah
klad Nic
příloha příloha příloha
avatar
Věra
Při vybaleni mopu Spin and Clean jsem byla ze začátku lehce skeptická. Malý kyblík, menší stírací plocha než na kterou jsem zvyklá. Ale už po prvním použití jsem byla velice mile překvapena. Mop krasně setřel hned napoprvé veškerou nečistotu, podlaha je krásně čistá, beze šmouh. Vychytany systém máchání a ždímání je dokonalý. Určitě ho už nedám z ruky.
klad Snadné máchání a ždímání
klad Malý skladný kyblík
klad Lehká manipulace
klad Nenašla jsem nic co by se mi nelíbilo
příloha
avatar
Jiřina
Vileda spin and clean mohu jen doporučit. Je skladný, lehký, na všechny typy podlah, opravdu důkladně vytre, ať už pod skříňkou nebo podlahu. Nikdy jsem neverila, ze může tak bezvadně fungovat, ale opravdu se vejde všude a vytira se s ním dobře o pod topením, což se ukrývá nejvíce prachu. Náramně se přizpůsobí i okraji, který se sklopi dle potřeby, což je další suprova vychytávka
klad lehke
klad snadne vytirani
klad nezabere moc mista
klad dobre se prizpusobi
klad neni co vytknout
avatar
Monika
Tenhle mop nemá konkurence. Báječná manipulace. Lehce se dá složit a úplně stejně i rozložit. Nezabere moc místa ve skříni. Návlek díky rotačnímu systému vždy čistý. ? Je tam i díra na vylevaní špinavé vody. Máme dva psy a všude na podlaze otisky pacek díky tomuhle mopu už žádné otisky nebudou ?❤️
klad Skvělá manipulace
klad Vždy čistý
klad Není ani extra těžký
klad Když dáš více vody než by mělo být voda se rotaci dostane všude kolem
avatar
Sabina
Vytírání je hrozně jednoduché a rychlé, stačí nacvaknout na střed kyblíku a mop se vám jednoduše vymacha a vyždímá, zvládají i malé děti. Nikde tak nejsou kaluže vody a úzký nástavec se krásně vejde i pod sedačku. Mop i kyblík jsou menší, tak i ulozeni doma nikomu nepřekáží .děkujeme
klad Všude se vleze
klad LLehke vytírání list
klad Někdy se nejde trefit na stred
příloha
avatar
Michala
Za mně úplná bomba. Krásný a praktický design. Ma super výlevku. Je mali a skladný. Díky ohebnosti části mopu se dostane do každého koutku. Hlavně to ohnutí je super na lišty u podlahy. Dokonce se vejde mezi listy a trubky od topeni. Jednoduché ždímání. Není tam velká spotřeba vody. A když ma člověk doma zvířátko tak kartáček na odstranění chloupků s mopu super věc. Ja mohu jedině doporučit.
klad Design, lehkost, praktičnost
klad Nic jsme neshledala
avatar
Lucie
Vileda Spin and Clean mě překvapila, vše skladné - kyblík je nizoučký a tyč lze lehce složit. Návod mi přišel dost složitý, ale samotné používání bylo super snadné. Sklopná část mopu při stírání schodů a soklů je super vychytávka. Kyblík má podlouhlou štěrbinu na vylévání špinavé vody. Práce s Vileda Spin and Clean jde dobře od ruky, jsem opravdu spokojená.
klad názorný návod s obrázky
klad skladnost kyblíku, je nízký
klad mop se sám vymáchá
klad rychlost umývání
klad štěrbina na vylévání vody
klad snadné používání
klad nic mě nenapadá
příloha příloha příloha
avatar
Markéta
Když jsem dostala do ruky krabici s výrobkem, říkala jsem si, no to je zase chyták. Do tak malé krabice se nemůže vejít kbelík i mop. A omyl, skutečně vše tam bylo, ale poskládané tak šikovně. Montáž mopu je snadná. Prvních pokusech o použití jsem měla nejdříve vodu stále kolem, protože jsem mop vytahovala dříve než se dotočil. Ale po vychytání stylu ždímání, nestačím žasnout. Kulatý mop se přeci do rohu nemůže dostat, opět omyl, dostane se tam skvěle, díky možnosti vyhnutí části mopu a otře i lišty, což velmi ocenuji. Jelikož dříve jsem je musela čistit extra hadříkem a lozit po zemi po kolenou. S tímto mopem si po týdnu připadám jak zkušený plavčík na záoceánském parníku, zvládá obsluhu i moje 2 letá dcerka i pánské osazenstvo naší 5 členné posádky. A naopak tento mop pány láká, protože je to technická vychytávka narozdíl pákového mopu a hadříku. A ještě ušetří hromadu čistících prostředků, jelikož složení náhrady mopu je samo o sobě zázračné a odstaraní 99% bakterií.
klad Skladné balení
klad Snadná montáž
klad Pěkné barevné provedení
klad Využítí minima vody pro maximální úklid
klad Chytrá úklidová hlavice - nepotřebuje saponát
klad Vytře i v rohu a podlahové lišty
klad Dostane se i na hůře dostupná místa
klad Dají se s ním krásně čistit i dlaždičky v koupelně
klad Pouští více vody na vytírání než můj starý mop, ale zase lépe vytírá zaschlou špínu
příloha
Zobrazit více recenzí
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel