Jak dopadlo testování plochého mopu Ultramat TURBO od Viledy? 100% doporučení mluví za vše!

image
otestováno
Počet recenzí
11
jak jste hodnotili
5
9x
4
2x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 13. 4. 2020
do 10. 5. 2020


Ultramat TURBO

Plochý mop Ultramat TURBO od Viledy v sobě snoubí vysokou kvalitu, do detailu promyšlené zpracování a naprosto snadné používání.

Je vybaven praktickým pedálem, který rozpohybuje rotačním systémem a tak mop vyždímá do poslední kapky. A s dokonale vyždímaným mopem bude vaše podlaha opět rychle suchá. Obrovskou výhodou je i individuálně nastavitelná délka teleskopické tyče. Oceníte i nově zjednodušené vkládání hlavice mopu do ždímacího koše.

Mycí návlek mopu je vyroben ze dvou druhů vláken, které zajišťují výbornou savost a dokonalé čisticí vlastnosti mopu Ultramat TURBO. Použitá mikrovlákna absorbují a setřou veškerou mastnotu i šmouhy, abrazivní část skvěle odstraňuje i odolné a zaschlé nečistoty. Mycí návlek lze jednoduše vyprat v pračce a následně znovu použít.

Mikrovlákna odstraní bakterie z povrchu jen za pomoci vody. Tenká mikrovlákna fyzicky perfektně přilnou k povrchu podlahy, kde zachytí nečistoty a více než 99% bakterií a odstraní je pryč jen za pomoci vody, bez nutnosti použití chemikálií. Výzkum proveden nezávislým a akreditovaným institutem pro mikrobiologii a imunologii.

Více informací najdete TADY.

Hodnocení
11
avatar
Lucie
S testováním produktu Ultramat Turbo od Viledy jsem spokojena. Velmi dobře a snadno se s mopem manipuluje, je lehký, má dlouhou tyč, což ocením, protože jsem vysoká a nemusím se tak moc zohýbat. Vytírá se s ním dobře, řekla bych, že plochý mop je v tomhle lepší, než třásňový, protože s ním mohu více přitlačit na zem a lépe se tak odstraní i zaschlejší skrvny. Jelikož díky zvířátkům doma vysáváme často, tak mi mop mi ušetří čas, protože rychleji setřu po vysátí celou místnost i na mokro a nemusím to namáhavě stírat na kolenou. I přesto, že je pro mě nejdůležitější funkčnost mopu, musím říct, že i vzhledově je mop velmi hezký. Manipulace je tedy opravdu rychlá a jednoduchá, ždímání je snadné a dostatečné - podlaha je mokrá tak akorát, takže brzy uschne a nemusím tak dlouho čekat. Mop bych určitě doporučila, co jsem měla možnost vyzkoušet, patří rozhodně k těm nejlepším, které jsou na trhu a nenapadá mě momentálně nic, co bych mopu zásadního vytkla.
klad délka tyče
klad manipulace
klad snadné vytírání skrvn
klad lehkost mopu
klad usnadní čas
klad snadné sundání hadry, možnost vyprání v pračce
klad nic mě nenapadá
příloha
avatar
Iveta
Od své kamarádky jsem měla na tento mop dobré ohlasy a tak jsem moc ráda že jsem měla možnost si jej touto cestou otestovat. Musím říct, že jsem z nového pomocníka nadšená. Obavy jsem měla hlavně se systému ždímání, ale mop je po vytažení dobře vyždímaný a můžu hned začít vytírat. Díky tomu je vytírání pohodlnější a rychlejší. Ke starému mopu už se určitě vracet nebudou.
klad Složení mopu po zakoupení je jednoduché
klad Efektivní systém ždímání, díky kterému si nemusím neustále máchat ruce ve špinavé vodě
klad Nastavitelná teleskopická tyč
klad Dostatečně velký kdbelík pro vymáchání
klad Tyč by mohla být delší, u vyšších osob to nemusí být dostatečné
klad V balení by mohl být i náhradní návlek, ale není to tak důležité, dá se dokoupit i zvlášť
avatar
Lucie
Mop Vileda mne velmi příjemně překvapil. Dlouhá tyč je velký plusem, protože není třeba si při úklidu příliš namáhat záda. Jako atopik velmi kvituji, že není třeba ždímat hadr na podlahu a mohu požít opravdu horkou vodu na mytí. Koš s pedálem je vynikající pomocník pro ždímání. Jediné drobné negativum je docela velký kýbl, který když se naplní vodou, tak je docela dost těžký.
klad kýbl s pedálem
klad dlouhá tyč mopu
klad po vyždímání mop jen lehce vlhký, rychle suchá podlaha
klad kýbl je těžký po naplnění vodou
klad kýbl zabírá hodně místa
avatar
Lenka
Lehká montáž. Namocim, vyzdimam a vytiram. Žádné zbytečné namáčení rukou. Ušetří čas, hlavně šetří ruce, že nejsou rozmacene. Myslím že bude v domácnosti nepostradatelným pomocníkem, určitě bych jej zpět za kýbl s hadrem nevymenila. Jsem hodně spokojená.
klad Šetření času
klad Nenáročné smontovani
klad Lehkost
klad Nic jsem nenašla
avatar
Dana
Tak tento mop je naprostá bomba i pro plovoucí podlahu. Nenechává kaluže, jako levné mopy bez pedálu a navíc na sebe nabere i žmolky, srst koček a drobečky. Jsem nadšená hlavně ze snímacího pratelného návleku, protože provázky nebo střapec i po několikaterém vymáchání zůstávaly špinavé.
klad Ihned suchá podlaha, pratelný návlek.
klad nic
avatar
Irena
Je to opravdu kvalitní pomocník, designově i ergonometricky promyšlený. Začala jsem jej používat na velkoformátovou dlažbu s „dřevěnou“ strukturou. Mám ji v celém novém bytě, na což mi obyčejný mop už nestačil. U Ultramat Turbo oceňuji bezdotykové efektivní ždímání, dlouhou skladnou tyč a zejména skvěle fungující návlek (mám Microfibre 2 v 1). Prala jsem jej bez problému v pračce na 60 stupňů. Podlaha je teď naprosto čistá i ve škvírách dlažby, dostanu se i kolem drobného nábytku a pod něj velice snadno. Vytírám lehce bez bolesti zad. Kbelík je velký tak akorát, naplňuje se do poloviny, takže není těžký na přenášení. Bylo by ovšem luxusní, kdyby měl dole ještě malinká kolečka na pojíždění (pro nás seniorky). Způsob zasunutí mopu do ždímacíko koše si člověk musí nazkoušet a snad by se hodilo tento moment doplnit k videu o produktu. Celkově jsem velmi spokojena.
klad Skladnost, ergonometrie, funkčnost
klad Návlek mikrovlákno s abrasivními částmi
klad Návlek se dobře pere v pračce
klad Snadné ždímání jednou rukou
klad Náhradní díly ke koupi
klad Nenacházím nic, co vadí
avatar
Klára Frederika
Sestavení mopu bylo jednoduchén a intuitivní. Oceňuji možnost nastavení délky tyče. Stírací část je otočná a nízká, dá se tak uklidit i kolem nohou nábytku a pod nábytkem. Ždímání je snadné, měla jsem ze systému nejdřív obavy, ale jde to dobře. Podlaha je po setření čistá, myje dobře. S mopem se snadno manipuluje, je lehký, i velikostí a tvarem vyhovující, praktický.
klad otočná stírací část
klad možnost nastavení délky tyče
klad nízká hmotnost
klad snadná manipulace
klad nic
avatar
Jitka
Super pomocník pro každodenní používání jsem nadšená už nemusím hrbit hřbet a vytírat vkleče na čtyřech. Hned objednávám i mojí mamince, která si ho u mě vyzkoušela a byla ohromena jak snadný je úklid s mopem Vileda Ultramat TURBO. Oceňuji teď při pandemii coronaviru s použitím dezinfekce a pratelnost nebo výměna navleku
klad Podlaha je za chvilku suchá
klad Při ždímaní na nic nemusím sahat pouze šlapu na pedál
klad Zajedu i pod lavici,nábytek a postele
klad Vysmejčím každý roh zajede opravdu všude
klad snadný úklid a hlavně rychlý
klad Vše super
klad Nic jsem neshledala
příloha
avatar
Luboš
Je to skvělý pomocník do domácnosti. Je nezávislý na elektrické energii, není složitý na manipulaci a to se mi líbí, nemusím se u vytírání ohýbat ani sahat na hadr a do vody vůbec, při vytírání je dost široký záběr vytírané plochy. Je fajn, že se spodní část mopu, který vytírá dá lehce vyprat. Mohou ho jednoduše používat i děti.
klad lehká ovladatelnost, nic složitého
klad široký záběr plochy
klad docela těžký
avatar
Michaela
Mopy od značky Vileda používám již několik let, jsem s nimi maximálně spokojena a tento set není výjimkou. Líbí se mi, že se dá upravovat výška mopu, a tak si nemusím kazit záda a dostanu se s tím všude. Kbelík je o něco těžší, to jediné bych asi vytkla. Ždímání je naprosto skvělé, nemusím čekat několik minut, než podlaha uschne. Vytírá se s tím jedna báseň, produkt doporučuji. :-)
klad nastavitelná výška mopu
klad ždímání
klad kvalita
klad rychlejší schnutí podlahy díky ždímání
klad kbelík je poměrně těžký
avatar
Lenka
Mám mop Ultramat Turbo již několik let doma, jsem s ním maximálně spokojena. Jen bych již potřebovala vyměnit samotný odepínací mop. Ale ten se dá prát na 60°C, tak ho jednou za čas vyperu. Práce s mopem mi ušetří cca 20 minut času proti bývalému vytírání s klasickým třásňovým mopem.
klad ano
klad těžký kbelík